Annie Sloan przypomina:
lniany symbol lata


Len - trochę zapomniany element codzienności, dziś wraca do łask i na nowo podbija serca projektantów największych domów mody. Nonszalanckie lniane koszule i sukienki stały się esencją letniej garderoby, symbolem wakacyjnych wojaży, niewymuszonej elegancji i wysokiej jakości. Brytyjska marka Annie Sloan przenosi len do wnętrza domu, uzupełniając gamę farb kredowych Chalk PaintTM oraz Wall Paint o kolekcję materiałów Linen Union.

Annie Sloan od lat uważana za ekspertkę w dziedzinie farb i kolorów, z pasją tworzy i stopniowo rozszerza ofertę marki o nowe produkty. Od pewnego czasu znajdziemy w niej różnego rodzaju tekstylia. Jej nowa kolekcja Linen Union powstała z myślą o kompleksowej aranżacji wnętrza, będącego wyrazem piękna natury i prostoty nawiązującej do ekologicznego stylu życia. Każda tkanina to starannie wybrany odcień z palety barw Annie Sloan - blady róż Antoinette, wyblakły turkus Provence, beżowa szarość Paloma i łagodna czerń Graphite. Dla stworzenia niepowtarzalnego, wielowymiarowego efektu przeplatającego się ze sobą wątku i osnowy każdy został wzbogacony o ciepłą biel Old White. Dodatkowym atutem kolekcji jest połączenie lnu z bawełną, tworzące przyjemną w dotyku, trwałą strukturę, która idealnie odnajdzie się we wszelkich projektach tapicerskich czy dekoracyjnych.

Len to jedna z najstarszych w historii włókiennictwa roślin, która choć doceniona już w starożytnej Mezopotamii, dopiero dziś przeżywa renesans popularności, odznaczając się wyjątkową wytrzymałością i odpornością na przetarcia, nadawaną podczas specjalnego procesu jej bębnowania. Lniane tekstylia są plamoodporne, nie mają skłonności do płowienia i przebarwiania się, a poddane upływowi czasu, nabierają większej szlachetności. Praktyczne właściwości lnu idą w parze nie tylko z efektowym wyglądem, ale i nurtem świadomej konsumpcji. Tkanina powstaje z organicznych włókien roślinnych, dzięki czemu jest całkowicie biodegradowalna i bezpieczna dla środowiska.

Eleganckie w swojej prostocie, lniane tkaniny Linen Union od Annie Sloan doskonale odnajdą się jako baza rozmaitych współczesnych rozwiązań. Możemy wprowadzić je do przestrzeni domu w postaci unikalnych obić foteli, zasłon, poszewek czy innych dodatków dekoracyjnych. Ich uniwersalny charakter w połączeniu z farbami kredowymi Chalk PaintTM i Wall Paint pozwoli wykreować spójne, ponadczasowe wnętrze.

Więcej informacji: www.anniesloan.com/pl


Kuchenny must have


Dom z betonu

Zobacz także


Róż na topie


Modne dodatki do kuchni