Blueair Blue Pure 221 zdaje egzamin celująco

Testowany przez nas oczyszczacz to Blue Pure 221 z linii Blue. Wybraliśmy go ze względu na designerski wygląd i prostą obsługą. Istotny był również fakt, że jest dostosowany do pomieszczeń o powierzchni od 50-83 metrów kwadratowych, czyli idealny do naszej redakcji.


Urządzenie testowaliśmy przez ponad miesiąc. Jest niezwykle łatwe w obsłudze, okrągły przycisk na froncie służy do ustawienia poziomu pracy (od 1-3) oraz wyłączania i włączania oczyszczacza. Zazwyczaj ustawialiśmy go na poziom pierwszy, chyba że komunikaty o smogu było alarmujące. W takim trybie oczyszczacz pracuje bardzo, bardzo cicho, co jest jego kolejnym atutem. Podczas testów zauważyliśmy, że zewnętrzna, materiałowa powłoka, która zapewnia dodatkowe filtrowanie (tzn. filtr wstępny), świetnie zbiera także kurz. Dostaliśmy model z grafitową osłonką i doskonale było na niej widać, że w naszym biurze jest go mnóstwo. Po dwóch tygodniach wymieniliśmy filtr wstępny na żółty, co sprawiło, że urządzenie zyskało bardzo wesoły wygląd. To bardzo dobre i wygodne rozwiązanie, pozwala dostosować kolor oczyszczacza do charakteru danego wnętrza. Co ważne, zabrudzoną osłonkę wystarczy uprać.

Wśród naszych dziennikarzy są alergicy, którzy wyraźnie odczuli dobroczynne działana oczyszczacza. W domowych warunkach ważna jest także energooszczędność modeli z linii Blue oraz małe rozmiary samego urządzenia. Podobała się nam też bardzo łatwa obsługa.


Od nas urządzenie dostaje 10/10 punktów! 


LINIA BLUE BY BLUEAIR
Serię produktów Blue cechuje ta sama wysoka jakość, co innych urządzeń Blueair. Linia oczyszczaczy Blue to gwarancja niskiego zużycia energii, niemal bezgłośnej pracy oraz zastosowania materiałów, które podlegają pełnemu recyklingowi. Produkty z linii Blue oferują doskonałą wydajność przy kompaktowych rozmiarach oraz są proste w obsłudze – mają tylko jeden przycisk. Oczyszczacze Blue Pure 411 i Blue Pure 221 dostępne są w wielu kolorach, a tkanina, z którego zrobiony jest filtr wstępny, wychwytuje duże cząstki zanieczyszczeń, przedłużając żywotność głównego filtra.


BLUE PURE 221

  • Powierzchnia pomieszczenia: 50-83 m2
  • Zużycie energii: 30-61 W
  • Dostępność: 5 kolorów tkanin filtra wstępnego
  • Cicha praca: 31-56 dB
  • Wymiary: 51× 33 × 33 cm
  • Waga: 8,3 kg
  • Prosta obsługa za pomocą jednego przycisku
  • Wlot powietrza 360o
  • Podlega pełnemu recyklingowi
  • Cena: 1499 zł


Blueair to szwedzka marka, która powstała z miłości do czystego, zdrowego powietrza. 20 lat temu założyciel Blueair – Bengt Rittri – zauważył, że coraz trudniej o czyste powietrze w pracy i w domu. Postanowił stworzyć najlepszy oczyszczacz powietrza na świecie, aby zapewnić swojej rodzinie i podobnie myślącym ludziom czysty azyl. Oczyszczacze Blueair usuwają 99,97% szkodliwych zanieczyszczeń z powietrza, takich jak PM 2.5 i PM 10, pyłki, kurz, sierść i naskórek zwierząt, bakterie i wirusy, pleśń, roztocza, lotne związki organiczne, dym, nieprzyjemne zapachy czy substancje chemiczne. Urządzenia Blueair wyróżniają się wysokim wskaźnikiem CADR, czyli standardem oceny ustalonym przez niezależne Stowarzyszenie Producentów Sprzętu Gospodarstwa Domowego (AHAM). Stosowany jest on do pomiaru skuteczności oczyszczacza powietrza z uwzględnieniem powierzchni pomieszczenia i objętości czystego powietrza wytwarzanego na minutę.Zobacz także:

Kolorowe lodówki od Liebherr


Samsung i BoConcept razem na Warsaw Home


Wybieramy brodzik 


Back to school!


Zatrzymaj lato


Złote i srebrne dodatki z Almi Decor


Luksus w Barcelonie


Odważne tapety Wall&Deco


Yves Behar opowiada o the Frame 

The Frame to niezwykły telewizor, stworzony we współpracy ze znanym i cenionym na świecie projektantem Yves’em Behar. Całkowicie zmienia on postrzeganie telewizora, przekształcając jego rolę i sposób wykorzystania w domu. Nie jest jedynie „czarną skrzynką”, ale dziełem sztuki dodającym walorów estetycznych przestrzeni, w jakiej się znajduje.


Kunszt szwedzkiego rzemiosła

Kosta Boda to marka, która współpracuje z wieloma projektantami z całego świata, dzięki czemu ich oferta produktowa jest bardzo różnorodna.  


Zgrany duet w kuchni


Najnowsza kolekcja Flexform


Miejska kryjówka


Kolorowy zawrót głowy


5 urządzeń, które odmienią Twoją kuchnię!


10 urodziny sofy Peanut B od Bonaldo


U projektantki


Modny salon


Nowoczesność w książęcym wydaniu

Pałac Mała Wieś to dawna rezydencja książęca, która wskutek misternych prac renowacyjnych została przywrócona do dawnej świetności. Wybudowana w 1786 roku posiadłość gościła przez długie lata najznamienitszych przedstawicieli polskiej szlachty i arystokracji, łącznie z ostatnim królem Polski, Stanisławem Augustem Poniatowskim.


Granat rządzi!

Wszystkie odcienie niebieskiego odważnie wkraczają na salony. Pastelowy błękit, royal blue i granat są hitem sezonu.


Styl SCANDI

Styl skandynawski na stałe zagościł w czołówce światowych trendów wnętrzarskich. Jedni kochają go za minimalizm i funkcjonalność, drudzy – za naturalność i prostotę. Aranżacja takich wnętrz to zawsze spore wyzwanie. Sprawdźcie, jak można sobie z tym poradzić, stosując kilka sprawdzonych rozwiązań.


Modna jodełka


Jak urządzić dom w stylu japońskim?


Pomysły na schody


Jak ochłodzić się w letni dzień?


Zawsze gotowy do sprzątania


Prysznic na piątkę!


Piękne i wytrzymałe płyty PrimeBoard


Dodatki do kuchni od TK Maxx


Poznajcie najlepsze telewizory!

Ponad miliard odcieni kolorów, rozdzielczość 4K, duże ekrany, świetny Smart TV to tylko niektóre z zalet telewizorów Samsung. Zobaczcie nasz przegląd.


Na 50-ciu metrach


Pomysły na taras