Przetestowaliśmy dla Was nowy, bezprzewodowy odkurzacz marki Dyson. Model V11 Absolute Extra Pro™, bo o nim mowa, ma piękny design. Nie musimy go chować w szafie lub pomieszczeniu gospodarczym. Jest tak ładny, że możemy go z powodzeniem postawić w kuchni lub korytarzu. Od nas dostaje 10/10. Przeczytajcie, dlaczego warto go mieć w domu.
Na dobry początek
Odkurzacz jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze. Nie musimy wertować instrukcji, żeby uruchomić urządzenie. Ma wiele końcówek, które szybko i sprawnie można zmieniać. Wygodnie sprząta się nim podłogi i dywany. Jeśli chcemy odkurzyć kanapę albo zakamarki, warto zdjąć rurę i przymocować końcówkę bezpośrednio do korpusu odkurzacza. Choć w codziennym sprzątaniu, rzadko korzystam z różnych szczotek, to w tym przypadku ich zmiana okazała się na tyle szybka i bezproblemowa, że podczas sprzątania mieszkania użyłam niemal wszystkich. Wbudowany w odkurzacz ekran LCD w inteligentny sposób wyświetla bieżący tryb mocy i pozostały czas pracy, co zapewnia większą kontrolę sprzątania.
Jak na dłoni
Dzięki przezroczystemu zbiornikowi od razu widzimy ile kurzu, brudu i pyłu zebraliśmy podczas sprzątania. Opróżnianie zbiornika to czynność, której nie lubię i zlecam ją zazwyczaj innym domownikom. W tym modelu wystarczy przesunąć czerwony uchwyt, a zbiornik się otwiera i opróżnia. Co ważne, możemy włożyć odkurzacz głęboko do kosza, tak aby chmura kurzu nie spadła na nas. Jest to na tyle szybkie i bezproblemowe rozwiązanie, że nie tylko sama opróżniam zbiornik, ale robię to po każdym odkurzaniu.
Coraz czyściej
Uważałam, że mój zwykły odkurzacz, renomowanej marki dokładnie usuwa kurz. Zrobiłam test na kanapie, którą dokładnie odkurzam co tydzień, a dodatkowo codziennie sprzątam podręcznym odkurzaczem. Przyznam, że w odkurzaczu Dyson użyłam do tego trybu Boost, ale ilość pyłu i kurzu zaskoczyła mnie mocno. Zbiornik był niemal pełen. Podobny test zrobiłam na materacu. Tu Dyson wydobył dużo bardzo drobnego pyłu.
Moc wygody
Kolejną fajną funkcją w odkurzaczu Dyson jest tryb Auto, który dostosowuje moc ssania do powierzchni, którą sprzątamy. Działa bez zarzutu. Widać to dobrze kiedy przejeżdżamy szczotką raz po dywanie, a raz po parkiecie. Jak to działa? Wyjątkowy system DLS elektroszczotki High Torque w inteligentny sposób wykrywa opór wałka szczotki i automatycznie przesyła informacje do mikroprocesorów znajdujących się w silniku i akumulatorze, aby umożliwić zmianę mocy ssania pomiędzy dywanami i podłogami twardymi. Dzięki temu można dokładnie czyścić dywany i zwiększyć czas pracy odkurzacza w przypadku podłóg twardych. Dodatkowo jest też tryb Eco oraz Boost, który służy do zadań specjalnych. Przełączanie między trybami odbywa się za pomocą jednego przycisku. Odkurzacz pokazuje nam też, na ile czasu wystarczy bateria w danym trybie mocy. Najczęściej korzystałam z trybu Auto, który spokojnie pozwala odkurzyć całe mieszkanie bez dodatkowego ładowania.
Do zadań specjalnych
Liczba szczotek i końcówek dołączonych do tego modelu odkurzacza Dysone jest imponująca. Bardzo spodobała mi się miękka szczotka Soft Roller do parkietu, duża elektroszczotka High Torque, której używałam do dywanów oraz mniejsza elektroszczotka, którą czyściłam kanapy i fotele. Wśród mniejszych końcówek moje uznanie zdobyła miękka szczoteczka, która doskonale czyście listwy przypodłogowe nie zostawiając na nich żadnych zadrapań.
Dodatkowy akumulator
Najnowszy model Dysona jest wyposażony w dodatkowy akumulator, dzięki któremu możemy odkurzacz przez 120 minut bez konieczności ładowania. Dzięki systemowi click-in zmiana akumulatora jest bardzo łatwa. To rozwiązania sprawia, że Dyson z powodzeniem zastępuje nie tylko odkurzacz podręczny, ale także tradycyjny,
Zaawansowane filtrowanie
Kurz i alergeny mogą wpływać na stan zdrowia. W pełni szczelny system filtracji odkurzacza wychwytuje 99,97% cząsteczek o wielkości nawet 0,3 mikrona, dzięki czemu wydmuchiwane powietrze jest czystsze. 14 cyklonów generuje siłę o wartości ponad 79.000 g, która pozwala zasysać do zbiornika mikroskopijne cząsteczki – takie, jak pyłki, bakterie i roztocza kurzu.
Europejczycy coraz chętniej kupują telewizory z większą przekątną ekranu. Z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Samsung wynika, że 81 proc. respondentów, którzy ostatnio kupili duże telewizory, wybrało model 55 cali i większy. Z drugiej strony, aż 69 proc. badanych przyznało, że następnym razem rozważy zakup większego ekranu. Pozostaje zatem pytanie, jak wybrać, żeby nie żałować?
The Frame to niezwykły telewizor, stworzony we współpracy ze znanym i cenionym na świecie projektantem Yves’em Behar. Całkowicie zmienia on postrzeganie telewizora, przekształcając jego rolę i sposób wykorzystania w domu. Nie jest jedynie „czarną skrzynką”, ale dziełem sztuki dodającym walorów estetycznych przestrzeni, w jakiej się znajduje.
Kosta Boda to marka, która współpracuje z wieloma projektantami z całego świata, dzięki czemu ich oferta produktowa jest bardzo różnorodna.
Max Kobiela, projektant marki Phormy tworząc najnowszą kolekcję UMAMI inspiracje czerpał wprost z kultury japońskiej.
Pałac Mała Wieś to dawna rezydencja książęca, która wskutek misternych prac renowacyjnych została przywrócona do dawnej świetności. Wybudowana w 1786 roku posiadłość gościła przez długie lata najznamienitszych przedstawicieli polskiej szlachty i arystokracji, łącznie z ostatnim królem Polski, Stanisławem Augustem Poniatowskim.
Wszystkie odcienie niebieskiego odważnie wkraczają na salony. Pastelowy błękit, royal blue i granat są hitem sezonu.
Styl skandynawski na stałe zagościł w czołówce światowych trendów wnętrzarskich. Jedni kochają go za minimalizm i funkcjonalność, drudzy – za naturalność i prostotę. Aranżacja takich wnętrz to zawsze spore wyzwanie. Sprawdźcie, jak można sobie z tym poradzić, stosując kilka sprawdzonych rozwiązań.
Ponad miliard odcieni kolorów, rozdzielczość 4K, duże ekrany, świetny Smart TV to tylko niektóre z zalet telewizorów Samsung. Zobaczcie nasz przegląd.