Dzieło Rubensa w Desa Unicum oraz na telewizorze The Frame

Z tej okazji warto przypomnieć twórczość tego flamandzkiego malarza. Tym bardziej, że znakomite obrazy Rubensa pochodzące z muzeów z całego świata można także podziwiać na telewizorze Samsung The Frame, korzystając z platformy Art Store. 

Są to między innymi: 

  • z Muzeum Prado w Madrycie: „Święty Jerzy walczący ze smokiem”, Święty Jan Ewangelista” i „Taniec Wieśniaków”,
  • z Królewskich Muzeów Sztuk Pięknych w Brukseli „Cztery studia głowy”,
  • ze zbiorów Royal Collection Trust „Milkmaids with cattle in a landscape, The Farm at Laken”
  • z The National Gallery w Londynie „Widok Het Steen Wczesnym Rankiem”,
  • z muzeum Albertina portret „Syn Rubensa Nicoolas w czerwonej czapce z filcu”
  • z Ermitażu „Spotkanie Abrahama z Melchizedekiem”.

 

Łączący sztukę i technologię The Frame

The Frame to wyjątkowy koncept telewizora, który stanowi idealny mariaż sztuki i technologii. Stając się swoistym cyfrowym płótnem, pozwala na obcowanie z wybitnymi dziełami w domowym zaciszu. 

Z założenia jest to telewizor, który nie będzie czarną plamą na ścianie, wtedy kiedy jest wyłączony. Za sprawą Trybu Sztuka można na nim podziwiać obrazy, zdjęcia czy grafiki. Jednak jego kluczowym wyróżnikiem jest oparta na subskrypcji platforma sztuki Art Store. Obecnie sklep ze sztuką oferuje ponad 1500 dzieł pochodzących z prestiżowych muzeów i galerii, takich jak francuski Luwr czy hiszpańskie Prado.

 

Dzieło Rubensa na licytacji

Podczas aukcji w Desa Unicum, która odbędzie 17 marca wylicytować będzie można XVII-wieczny „Portret Damy”. Obraz przedstawia młodą kobietę o ciemnych oczach i włosach, ubraną w czarną, aksamitną suknię. Przez ponad 300 lat dzieło uznawane było za portret Isabelli Brant, pierwszej żony Rubensa, obecnie sądzi się, że może przedstawiać jedną z jej sióstr. Inna hipoteza głosi, że modelka była członkinią rodziny Duarte, wpływowych żydowskich jubilerów z XVII-wiecznej Antwerpii. Mogą za tym przemawiać charakterystyczne klejnoty, będące częścią stroju kobiety.

Portrety namalowane przez Rubensa rzadko pojawiają się na aukcjach, a kolekcjonerzy gotowi są płacić za nie ogromne sumy. W lipcu 2020 roku „Portret młodej kobiety trzymającej łańcuch” sprzedany został w Christie’s za prawie 4 mln funtów, z kolei dom aukcyjny Sotheby’s trzy lata wcześniej wystawił „Portret damy w czarnej sukni i płaszczu na tle czerwonej draperii”, ostatecznie sprzedany za 3 mln funtów. Najdroższym dziełem flamandzkiego malarza pozostaje od 2002 roku monumentalne płótno „Rzeź niewiniątek”, sprzedane w domu aukcyjnym Sotheby’s za 49,5 mln funtów, ośmiokrotnie przebijając górną estymację. Tuż za nim znajduje się obraz „Lot z córkami”, za który w 2016 roku nabywca zapłacił 44,88 mln funtów.

 

Samsung i DESA Unicum razem dla sztuki

Samsung został partnerem technologicznym domu aukcyjnego DESA Unicum i na stałe wpisze się w cykl wystaw i aukcji “Młodej Sztuki”. W tym roku zaplanowanych jest już 18 wydarzeń z tej serii. W ramach współpracy część prac na wystawach “Młodej Sztuki” będzie prezentowana na telewizorach The Frame.

DESA Unicum jest najstarszym i największym domem aukcyjnym w Polsce, zajmuje 8. pozycję wśród domów aukcyjnych w Europie (wg Artnet, w kategorii malarstwa i rzeźby). W 2021 roku DESA Unicum zorganizowała 202 aukcje (stacjonarne i online, z uwzględnieniem 9 aukcji charytatywnych), podczas których wylicytowano obiekty o łącznej wartości ponad 280 mln zł.

Projektor The Freestyle już niebawem w Polsce

The Freestyle

Samsung The Freestyle reprezentuje nową kategorię produktów i jest odpowiedzią na potrzeby konsumentów w zakresie rozrywki, która tym razem wychodzi poza domowy salon. Z tym mobilnym, lekkim projektorem obraz o przekątnej do 100 cali uzyskasz w dowolnym miejscu i na praktycznie każdej powierzchni – szybko i łatwo. The Freestyle już niebawem będzie dostępny w przedsprzedaży Polsce.

Samsung Lifestyle TV

Telewizorowa wolność wyboru

Rozwój kategorii Samsung Lifestyle TV to doskonały przykład tego, jak zmieniają się nasze potrzeby i jak odpowiadają na nie projektanci. Swoboda aranżacji, różnorodność funkcji i designu sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie, a pojęcie personalizacji ekranu nabiera nowego znaczenia. Dla osób, które chcą podziwiać zdjęcia i sztukę w pięknej oprawie jest The Frame, dla miłośników designu – The Serif, dla fanów Instagrama i innych mediów społecznościowych – The Sero, dla kinomanów – The Premiere, a dla wielbicieli filmów w plenerze – The Terrace. Każdy z tych produktów oferuje dodatkowo pełen pakiet funkcji Smart TV, w tym dostęp do aplikacji VOD, sportowych i muzycznych.

Pierwszą pracę NFT na aukcji w Polsce zobaczymy na telewizorze The Frame

 

Polacy preferują styl skandynawski i wybierają jasne ramki do telewizorów The Frame

Jeśli chodzi o aranżacje wnętrz i estetykę Polakom najbliżej do skandynawskiego minimalizmu. To właśnie tego typu inspiracji szukają najczęściej w sieci, na co wskazują wyniki wyszukiwania w Google. Styl skandynawski to proste i czyste formy oraz neutralne kolory i materiały. Ten trend dotyczy także m.in. akcesoriów do telewizorów The Frame. Jak wynika z wewnętrznych danych firmy Samsung aż 47 proc. widzów, którzy zakupili ten unikatowy telewizor-obraz w zestawie z ramkami, zdecydowało się na oprawę w kolorze jasnego drewna.

Telewizory Neo QLED. Wszystko, 

co najlepsze już w Polsce

Samsung Neo QLED to telewizor kompletny, który zaprasza widzów do odkrywania nowych doświadczeń na różnych płaszczyznach – od filmów i rozrywki, przez gry aż po pracę w domu. Neo QLED to dowód na to, że ideały istnieją. Samsung połączył to co najlepsze, czyli technologie Quantum Dot i Quantum Mini LED, uzyskując tym samym nowy poziom jasności, odwzorowania kolorów i czerni.

Telewizor w Twoim stylu, czyli The Frame 2021 debiutuje w Polsce

W 2021 roku telewizor The Frame będzie jeszcze bardziej w Twoim stylu. Do wyboru jest szereg dodatkowych rozwiązań i akcesoriów, dzięki którym pojęcie personalizacji ekranu nabiera zupełnie nowego znaczenia. Praktycznie o połowę smuklejsza konstrukcja, Design Obrazu, czy jeszcze więcej ramek do wyboru – w tym nowe style i kolory – pomogą wydobyć lub ukształtować charakter każdego wnętrza. The Frame 2021 właśnie wchodzi do sprzedaży w Polsce.

Projektor The Premiere i telewizor The Terrace debiutują na polskim rynku

Nowości marki Samsung

Od kilku lat Samsung rozwija ofertę urządzeń z kategorii Lifestyle, które dzięki swoim unikatowym cechom dopasowują się do stylu życia różnych użytkowników. Już w maju na polskim rynku zadebiutują The Premiere, czyli projektor laserowy, który kinowe wrażenia przenosi do nawet najmniejszych pomieszczeń, a także The Terrace, czyli telewizor do zadań specjalnych. Oba produkty wzbogacą tegoroczną ofertę Lifestyle, która obejmuje odświeżone linie telewizorów The Frame, The Sero oraz The Serif.