Farby kredowe Annie sloan
| | |

Kolorowe dekoratorskie trendy 2023 od Annie Sloan

W 2022 roku określenie „skąpany w kolorze” było frazą na ustach każdego miłośnika farb. Ale co czeka nas w 2023 roku? Annie Sloan, artystka i ekspertka od kolorów poleca dekoracyjne motywy z efektem 3D.

 – Jako absolutną pasjonatkę kolorów najbardziej ekscytuje mnie łączenie odcieni i zabawa paletami. Niezależnie od tego, czy jest to kontrast, czy tonalna kompozycja, każda kombinacja przynosi nowe możliwości – wyjaśnia Annie Sloan. – Zamiast malować wbudowane szafy, aby wizualnie „zniknęły”, dlaczego nie dodać tym oszczędzającym miejsce meblom dodatkowej, dekoracyjnej funkcji? – sugeruje Annie. Stając w opozycji do stonowanego Piranesi Pink, Carnaby Yellow jest bogatą w pigment musztardową żółcią. – Podnoszący na duchu odcień wywołujący ciepło i radość, w połączeniu z delikatniejszymi pastelami tworzy przytulne, ale nieoczekiwanie zabawne tło – wyjaśnia Annie. 

Przy pomocy pędzla do detali dodaj akcent, który wywoła wrażenie trójwymiarowości. Stwórz kontur z koralików w kontrastowym odcieniu. 

Jeśli fronty szafek są gładkie, nadaj im wymiar, malując prostokątne linie imitujące koraliki. Najpierw narysuj kontur ołówkiem, jeśli nie czujesz się pewnie lub porzuć ostrożność i maluj odręcznie – piękno farby polega na tym, że zawsze możesz wyretuszować, zamalować lub po prostu cieszyć się swobodnym wyglądem chwiejnej linii – kończy Annie.

W realizacji wykorzystano:
● Wall Paint w kolorze Piranesi Pink (ściana) 
● Satin Paint w kolorze Carnaby Yellow (szafa)
● Chalk Paint™ w kolorze Olive (dekoracyjna lamówka na frontach, krzesło)

Podobne artykuły