Dom w Chotomowie
| |

Nowy Projekt Hola Design

Przestrzeń tego domu wyrasta w objęciach sosnowego lasu. W rodzinnym wnętrzu – dzięki subtelnej grze kolorów i faktur, można poczuć wyjątkową intymność. Zaprojektowane zgodnie z ideą „less is more” przez pracownię Hola Design, staje się naturalnym płótnem dla ekspozycji ponadczasowego włoskiego wzornictwa.

Scenerią, w której powstał ten nowoczesny i komfortowy dom, jest cicha gęstwina lasu pod Warszawą. Serce rodzinnego azylu to przestronna i pełna światła część dzienna, połączona z kuchnią. Wnętrza otwierają się widokowo na starodrzew i urokliwy ogród. Natura jest tu na wyciągnięcie ręki i działa kojąco o każdej porze roku. Harmonijny dialog wnętrz z otoczeniem projektanci Hola Design osiągnęli dzięki subtelnym zestawieniom kolorystycznym. W stonowanej palecie barw: bieli, delikatnym beżu oraz głębokim brązie, odbija się duch minimalizmu. Gładka płaszczyzna obudowy ściany kominkowej, wykonanej z jasnego spieku i jednolita dębowa podłoga wprowadzają do wnętrza spokój. To idealne tło dla wyjątkowych elementów designu. 

– Istotną rolę przypisaliśmy też światłu. Od wejścia można zaobserwować grę światła sztucznego z dziennym, które wpada przez przestronne przeszklenia. Lampy dają nie tylko jasność funkcjonalną, ale też budują atmosferę i nadają charakter pomieszczeniu, na czym szczególnie zależało inwestorom – mówią właściciele pracowni Hola Design Monika i Adam Bronikowscy. – Unikatowe wzornictwo i precyzja wykonania sprawia, że wybrane do wnętrz włoskie lampy same w sobie stają się elementem dekoracyjnym, biżuteryjnym dodatkiem, który przyciąga uwagę – dodają.

We wnętrzach odnajdziemy najwyższej jakości materiały, które są synonimem współczesnej elegancji. Jasne, drewniane forniry w kuchni stanowią neutralne tło dla kamiennego blatu, w łazience zaś wprowadzają upragnione w domowej przestrzeni ciepło. Szary spiek kwarcowy w towarzystwie drewna odzwierciedla bliskość z naturą. Bujne zasłony chronią przestrzenie sypialni przed mocnym, południowym słońcem i są subtelnym akcentem dekoracyjnym. Staranne dobrane faktury materiałów i naturalne tkaniny tworzą bardzo przytulne wnętrze. Niepowtarzalnym czynią je wykonane na indywidualne zamówienie meble. Łóżko w sypialni z tapicerką z naturalnej skóry w matowym wykończeniu to projekt Hola Design.

Wygodę i funkcjonalność projektu podnoszą – niewidoczne gołym okiem – rozwiązania inteligentnego domu. Smart home obejmuje w tej realizacji: ustawienia scen świetlnych, regulację ogrzewania i wentylacji, sterowanie przesłonami okiennymi oraz system alarmowy. Elementy te projektanci umiejętnie wkomponowali w spójność minimalistycznej aranżacji, zapewniając zarówno efektywność, jak i elegancję.

Schowany w otulinie lasu dom, to miejsce, gdzie natura i design trwają w doskonałej symbiozie, tworząc nietuzinkowe wnętrze. Zostało ono docenione nie tylko przez jego mieszkańców, ale też międzynarodowe jury prestiżowego plebiscytu European Property Awards 2023 w kategorii Residential Interior – Private Residence.

Podobne artykuły