Taras
|

Pracownia REFORM Architekt z tytułem Best Architecture Singe Residence Poland za projekt RE:Q HOUSE

Pracownia REFORM Architekt trzeci rok z rzędu z tytułem BEST ARCHITECTURE SINGLE RESIDENCE POLAND przyznanym przez European Property Awards!

European Property Awards jest jednym z najważniejszych europejskich konkursów w branży architektonicznej. Nie zdarza się często, że trzeci rok z rzędu międzynarodowe jury przyznaje tytuł najlepiej zaprojektowanego domu tej samej pracowni. A jednak Marcin Tomaszewski otrzymał tytuł BEST ARCHITECTURE SINGLE RESIDENCE POLAND za projekt RE: Q HOUSE!

Tytuł BEST ARCHITECTURE SINGLE RESIDENCE POLAND dla pracowni Marcina Tomaszewskiego został przyznany przez jury European Property Awards już trzeci raz z rzędu. W 2020 roku RE: LAKESIDE HOUSE był pierwszym docenionym przez gremium projektem, a w 2021 – RE: PERFECT HOUSE drugim. Rok 2023 należy do RE: Q HOUSE!

„European Property Awards to bardzo prestiżowa nagroda. Cieszę się, że kolejny raz jury doceniło projekt mojej pracowni. Każdy z moich nagrodzonych projektów wyróżniam się czymś innym. RE: Q HOUSE w tym roku zwrócił na siebie uwagę swoimi proporcjami. Tu wszystko jest wyważone, spójne, kompletne i co najważniejsze – uzupełniające się” mówi architekt Marcin Tomaszewski. „Polska architektura jest na bardzo dobrym, światowym poziomie. A takie tytuły jak European Property Awards są tego najlepszym potwierdzeniem” dodaje.

RE: Q HOUSE najlepszym domem w Polsce!
„Cały ten projekt „żyje”, z każdej strony dom wygląda inaczej. Jeśli wejdziemy do niego od frontu i przejdziemy na tyły – mamy wrażenie jakbyśmy byli w zupełnie innym budynku. Ten element pewnej niespodzianki i jednocześnie niedopowiedzenia powoduje, że ten dom nigdy się nie znudzi” mówi Tomaszewski.

RE: Q HOUSE został zaprojektowany tak, aby budynek mógł ewaluować wraz z potrzebami domowników, nie tracąc przy tym wyważonej kompozycji. Daje to nieskończone możliwości rozbudowy domu i uzupełniania go o kolejne bryły. Swobodę w formowaniu, ustawianiu i dokładaniu brył udało się osiągnąć także dzięki usytuowaniu budynku w centralnej części działki. Aby idea nieskończoności mogła się urzeczywistnić, ważne było także trzymanie się zasady organizującej cały projekt – każda funkcja musiała zmieścić się w danym prostopadłościanie, by bryły pozostały w styku, bez przenikania się.

Zaprojektowanie prostopadłościanów względem siebie nawzajem pozwala uzyskać efekt ruchu. Tworzy to ciekawą formę właśnie ze względu na dynamikę. Klarowny podział na bryły z wpisanymi w nie funkcjami wprowadza naturalny porządek i organizuje przestrzeń. Wywodzący się z tradycyjnego podziału układ funkcjonalny nabiera nowego wyrazu dzięki świeżemu spojrzeniu architekta.

REFORM Architekt to pracownia architektoniczna, założona w 2010 roku przez architekta i dyrektora kreatywnego Marcina Tomaszewskiego. Do dzisiaj biuro zrealizowało ponad setki projektów, zarówno indywidualnych, jak i komercyjnych. Biuro projektowe specjalizuje się w projektowaniu budynków oraz wnętrz. Ponadto stanowią silne wsparcie projektowe dla inwestycji komercyjnych. Obecnie zespół tworzy dwunastu specjalistów z zakresu projektowania budynków oraz wnętrz. REFORM Architekt jest laureatem wielu prestiżowych konkursów m.in. Iconic Award oraz European Property Awards Architecture. W tym ostatnim – dwa lata z rzędu domy jego projektu zyskały tytuł „najlepiej zaprojektowany dom w Polsce”.  www.reformarchitekt.pl 

Podobne artykuły